19 października 2020

Gdzie mieszkają sowy?

Dziś rozmawialiśmy o tym, gdzie mieszkają zwierzęta i jak nazywają się ich domy. Na naszej klasowej gazetce pojawiło się drzewo, w którym mieszkanie znalazły zrobione przez nas sowy. Do ich wykonania potrzebne nam były papierowe talerzyki, małe papilotki, farby i papier kolorowy.  Jesteśmy dumni z naszych prac.

16 października 2020

Tydzień Kodowania

W minionym tygodniu włączyliśmy się w akcję CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Każdego dnia wykonywaliśmy zadania związane z programowaniem. Wykorzystaliśmy matę do kodowania offline, małe roboty BeeBooty oraz wirtualną matę do kodowania. Wykonywane zadania nie były łatwe, ale daliśmy sobie świetnie radę. W nagrodę każdy z nas otrzymał dyplom udziału w Tygodniu Kodowania.

09 października 2020

Znaki Nadziei

 Dziś włączyliśmy się w akcję "Znaki Nadziei" organizowaną przez Hospicjum Ojca Pio 
w Pszczynie. Na rabatce wokół szkoły posadziliśmy żonkile czyli kwiaty, które są znakiem hospicjów na całym świecie. Będziemy obserwować, jak nasze cebulki rosną i zmieniają się wiosną w piękne kwiaty. Będziemy także myśleć o ciężko chorych, ich najbliższych i tych, 
którzy niosą im pomoc.

08 października 2020

Tropimy przyrodę

 W ramach realizacji programu "Tropimy przyrodę" wybraliśmy się dziś na spacer po najbliższej okolicy. Spacer połączyliśmy z obserwacją jesiennego krajobrazu. Bardzo podobały nam się przydrożne kapliczki oraz studzienicki las. Po powrocie do szkoły wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Moja najbliższa okolica". Wykorzystaliśmy farby i kredki. Oto fotorelacja 
z naszej wędrówki.


06 października 2020

Nitki babiego lata

 Praca plastyczna, którą dziś wykonywaliśmy nawiązywała do tematu zajęć. Mówiliśmy 
o nitkach babiego lata, dlatego utkaliśmy pajęczynkę z pająkami. 
Oto galeria naszych prac.

01 października 2020

Owoce z plasteliny

 Dziś na zajęciach tropiliśmy wiedzę. Mówiliśmy o skarbach i o złocie. Dowiedzieliśmy się, że jesiennym złotem są skarby z naszych sadów i ogrodów. Lepiliśmy więc z plasteliny owoce. 
Oto nasze owocowe talerze.


30 września 2020

Dzień Chłopca

 Dziś świętowaliśmy Dzień Chłopca. Były życzenia, prezenty, zabawy i smakołyki. Razem bawiliśmy się znakomicie! To był udany dzień.